04.10.2013

Вельмишановний Україно-Нідерландський факультет!

Пишемо тобі цей лист, щоб подякувати за прекрасний подарунок, який ти нам подарував: можливість навчатися один семестр у Відні. Ми прожили в цьому чудовому місті вже майже місяць, але для нас цей час був незабутній: насичений цікавими подіями, новими знайомствами. На жаль, він минув дуже швидко. Хочемо поділитися нашими враженнями від навчання у Відні.

Зустріли нас тут дуже тепло і привітно. В перший день провели "невелику" вступну лекцію для всіх міжнародних студентів. Вона тривала близько п’яти годин. За цей час нас повністю ознайомили з системою навчання та оцінювання, провели екскурсію по університету та дали можливість познайомитися з іншими студентами. До речі, на цей семестр в університет приїхало близько 60 студентів їз 25 країн світу, більша частина яких - з Європи, але є й такі, що прилетіли з Кореї, Австралії та Мексики.
Протягом перших двох тижнів було організовано цілу низку заходів як для ознайомлення з містом, так і для того, щоб здружити міжнародних студентів. Найбільше вразили: прогулянка по вечірньому місту, похід у ресторан на Привітальну вечерю, похід в Австрійський парламент та в заміську резиденцію королівської родини – Шонбрун. Сподобалися також відвідини різноманітних пабів та нічних клубів.
Протягом першого тижня в нас пар не було взагалі, цей час був відведений на адаптацію до нових умов. На другий і третій тиждень ми мали по дві пари: одна в понеділок, друга у вівторок, решта тижня - наш вільний час. Лише цього тижня у нас буде три пари. Відразу варто зауважити, що пара тут не має фіксованої тривалості. Може бути так: один предмет складається з 7 пар по три години кожна, а інший - з 5 пар по вісім годин.
У цьому університеті оцінка за предмет в основному виставляється за результатами екзамену, ще можуть враховуватися групові завдання чи тести (якщо вони були), але в будь-якому випадку найбільшу цінність має екзамен. Буває так, що студенти не складають екзамен з першого разу, і тоді береться до уваги їхнє відвідування. Якщо за весь курс ти пропустив менше 30% навчальних годин з предмету, то тоді в тебе є ще дві спроби скласти екзамен. Якщо в студента менше 70% годин присутності, тоді є лише одна спроба, а у випадку невдачі - предмет не зараховується. Отже, відвідування впливає лише на можливість складання екзамену більше ніж один раз.
Шановний Україно-Нідерландський факультет, ще раз дякуємо за цю чудову можливість, яку ти нам дав. Ми з гордістю будемо представляти не лише УНФЕМ, а й усю Україну, адже ми тут єдині представники нашої Батьківщини. Передаємо вітання деканату, викладачам та всім студентам УНФЕМ.

До зустрічі.
Дмитро Зінчук та Роман Башуцький