29.10.2013

Парламентаризм в дії!

Коли у відповідь на «Good morning!», ви чуєте «Bon jour!», то однією з типових для такої ситуації країн може бути Канада.  Я - Олег Легкий, студент п’ятого курсу Україно-нідерландського факультету економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету . На даний момент я проходжу стажування в Парламенті Канади (Оттава). В програмі Canada-Ukraine Parliamentary Program беруть участь 30 учасників з різних країн світу.

 

Процес відбору до Canada-Ukraine Parliamentary Program  тривав близько півтора року і включав в себе різноманітні завдання, починаючи від перекладів та ессе , а також інтерв’ю з тестами і завершуючи написанням рецензії до книги та коментарів до гострих соціально-політичних питань в Україні та у світі.
 
Нещодавно (а саме 16/10/2013) Парламент Канади урочисто розпочав свій новий сесійний період 41-ого скликання.  Традиційною для цього була «Speech of the throne» - промова, яку зачитав Генерал-губернатор Канади (який представляє Королеву Великобританії) і яка власне була написана прем’єр -міністром С. Харпером ,головою правлячої консервативної партії.
 
Своє стажування я і проходжу в офісі одного з депутатів-консерваторів – Джо Деніела, вельми приємної та освіченої особистості із екстравагантною історією: народившись в Танзанії, Джо зростав в Індії, здобув освіту у Великобританії і до отримання депутатського мандату працював довгий час інженером-конструктором провідних  авіа-корпорацій (до прикладу, Lockheed Martin). Бойові гелікоптери, в розробці яких він брав безпосередню участь, стоять на озброєнні військово-повітряних  сил Канади та низки країн світу.
 
Якщо говорити про роботу, то тут буденні  офісні обов’язки, як от перевірка пошти (звичайної та електронної (до 200 листів у день)), відповідь на дзвінки, робота з документами переплітаються із певною творчою діяльністю – написанням промов та проведенням  досліджень з певних вузьких тем із доступом до внутрішньої бібліотеки.   Також,  як  асистент депутата,  я беру повноцінну участь в засіданнях певних груп чи комітетів, перебуваю на сесійному засіданні та дебатах.
 
Але вищезгадані речі займають лише близько третини часу. Під час «типового тижня» ми можемо мати екскурсійні тури (навіть в сусідні міста), відвідувати дипломатичні прийоми ( наприклад, День Незалежності Республіки Китай (Тайваню), який запам’ятався розкішним столом, політично активними тайванцями та традиційним танцем «драконів»), зустрічатися з представниками діаспори та брати участь в різноманітних благодійних заходах.
 
Також я мав надзвичайно приємну можливість поспілкуватися із Почесним Президентом ТНЕУ  Богданом Гаврилишином на його конференції в Торонто, де  він розповідав про книгу «Залишаюсь українцем» та акцентував увагу на молоді України, заснувавши фонд розвитку юних лідерів, метою якого буде фінансування тижневих політико-соціо-економічних досліджень для груп українських студентів у таких країнах як Німеччина, Швейцарія, Норвегія та власне Канада.
 
***
 
Попереду ще один місяць і в планах відвідини хокейних ігор (сезон яких теж до речі розпочався), низки музеїв, міст-перлин Канади – Квебеку й Монреалю та багато-багато іншого.
 
 З повагою і найкращими побажаннями  Олег Легкий, МУНІДм-51

 

Випускники УНФЕМ на карті світу

Map alumni
©Україно-нідерландський факультет економіки та менеджменту (1993-2013).