Історія успіху


Логотип утрехтської вищої школи
економіки та менеджменту

Наш факультет сягає своїм корінням у 1990 рік. Саме тоді було підписано протокол про наміри співробітництва у питаннях підготовки студентів економічних спеціальностей між тоді ще Тернопільським інститутом народного господарства (ТІНГ) та Утрехтською вищою школою економіки та менеджменту, Нідерланди.

Наступним кроком стало створення наказом ТІНГ №82 від 22 липня 1993 року Українсько-голандської вищої школи економіки та менеджменту (УГШ) відповідно до угоди між Утрехтською вищою школою економіки та менеджменту в особі члена наглядової ради професора Ліна Ханненберга та професора Яспера ван дер Клоостера та Тернопільським інститутом народного господарства в особі ректора Олександра Устенка, проректора з міжнародних зв'язків професора Євгена Савєльєва та професора О. М. Шарова.


Лінн Ханенберг, Нідерланди

Яспер ван дер Клоостер, Нідерланди
 

Олександр Устенко, Україна

Євген Савєльєв, Україна

Координатором навчальної програми було призначено доцента кафедри менеджменту Наталію Тарнавську, науковим керівником спеціальності “Економіка та управління виробництвом” – Олександра Устенка, науковим керівником спеціальності “Міжнародні економічні відносини” – професора Євгена Савєльєва.


Валерій Петрович Дяченко

Наталія Петрівна Тарнавська

В 1994 році керівником УГШ (а у 1995р і деканом) став доцент кафедри Міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу Валерій Петрович Дяченко.

За рішенням сенату Академії від 24 травня 1995 року з 25 вересня 1995 р. в Інституті міжнародного бізнесу та менеджменту на основі УГШ був створений Україно-нідерландський факультет економіки та менеджменту (УНФЕМ). Вузом-партнером стала Утрехтська вища школа економіки та менеджменту.


Перший випуск УНФЕМ відбувся у 1998 році

Перший випуск УНФЕМ відбувся у 1998 році. Дипломи здобули 19 студентів, з них 9 з відзнакою. Усі випускники отримали також сертифікати Утрехтської вищої школи економіки та менеджменту.

В 1999 році факультет очолила кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту ТАНГ Людмила Володимирівна Гаврилюк-Єнсен.

17 вересня 2001 року була підписана угода про співробітництво з Орхуською школою бізнесу, Данія. З цього часу розпочалася нова сторінка в історії УНФЕМ. У 2001 році на факультеті був запроваджений інститут зовнішніх екзаменаторів. Зовнішніми екзаменаторами стали проф. М. Пітер ван дер Гук, Університет ім. Еразмуса, м. Роттердам та Яспер ван дер Клоостер, Утрехтська Вища Школа, м.Утрехт, Нідерланди.

Відтоді по закінченню навчання студенти УНФЕМ отримують сертифікат Університету ім. Еразмуса, що засвідчує опанування ними програми бакалаврату з бізнес освіти, яка прирівнюється до схожих програм в Західній Європі.

В 2002 році факультет виграв грант спільного Європейського проекту Tempus по вдосконаленню програми підготовки бакалаврів з економіки та менеджменту. Для виконання проекту був утворений консорціум ВУЗів до складу якого, крім Тернопільської академії народного господарства, увійшли Орхуська Школа Бізнесу, Данія та Університет м. Лідс, Великобританія. В рамках даного проекту було організовано інтенсивний обмін студентами та викладачами Україно-нідерландського факультету із західноєвропейськими ВУЗами-партнерами, закуплено різноманітне обладнання для удосконалення навчального процесу (комп'ютери, мультимедійні проектори, копіювальні апарати та ін.) також за рахунок коштів гранту було суттєво поповнено іноземною літературою фонди наукової бібліотеки ТАНГ, а також модернізовано її технічну базу.

В цьому ж році було підписано угоду про співробітництво з Університетом м. Йонкопінг, Швеція. Відтепер студенти факультету отримали можливість навчатися протягом одного семестру в Школі міжнародного бізнесу цього університету.

У 2002 році факультет переїхав у відреставроване комфортабельне приміщення Центру європейських та міжнародних студій, де проводяться всі заняття.


Навчальний корпус ТНЕУ №10

Емблема УНФЕМ
зразка 2002 року

В цьому ж приміщенні розташовані деканат факультету, навчальні аудиторії, комп'ютерні класи, бібліотека з читальним залом, зал для конференцій та студентське кафе. З 2006 року в корпусі функціонує студентське радіо.

Ще у 2002 році у факультету з'явилась емблема у вигляді земної кулі, яку потискуючи одна одну обіймають дві партнерські руки: Євросоюзу та України. Автором емблеми стала наша студентка Людмила Гресь.

Завдяки нашому випускнику Альберту Баньою в 2003 році, вперше було створено інтернет-сторінку факультету. Згодом дизайн та наповнення веб-сайту зазнали значних змін завдяки розробкам інженерів-програмістів факультету Андрія Степаненка та Михайла Дубінського та за активної участі наших студентів. З 2010 року  функіонує вже третя версія факультетського сайту (адреса) , яку створили інженер-програмісти Роман Оліх та Антон Юрків. Тут кожен може дізнатись про життя факультету, про його  наукові здобутки,  міжнародну діяльність,  спортивні досягнення та дозвілля студентів. Доступним є розклад занять, графік  здачі модулів в онлайн-режимі. Студенти можуть отримати  інформацію про свою поточну успішність.  Актуальною є інформація для абітурієнтів, цікавою фотогалерея та відео-архів.

У 2003 році членом нашого консорціуму у реалізації спільного європейського проекту Tempus став університет INHOLLAND, Нідерланди.


Ювілейний випуск 2003 року

 

Цього ж року уся "родина" відзначала 10-річчя факутету. На свято були запрошені випускники попередніх років, почесний президент академії, народний депутат України О. А. Устенко, наш ректор професор С.І. Юрій, проректор з міжнародних звязків професор Є.В. Савельєв, перший декан факультету Валерій Дяченко, зовнішні екзаменатори проф. Пітер ван дер Гук та Яспер ван дер Клоостер. Після урочистої частини та ювілейного вручення сертифікатів Університету ім. Еразмуса на водах Тернопільського озера на борту катера "Герой Танцоров" відбувся незабутній банкет.

Сьогодні факультет пишається міжнародними зв'язками з ВУЗами багатьох країн світу. Особливо хочеться відзначити наших іноземних викладачів, які впродовж цих років працювали на Україно-нідерландському факультеті економіки та менеджменту:

  • проф. Яспер Ван дер Клоостер (1993-2004) – один із засновників факультету та Зовнішній екзаменатор, Нідерланди
  • проф. Лін Ханенберг (1993-1998) – один із засновників факультету, Нідерланди
  • проф. Пітер Ван дер Гук (2001-2008) – Зовнішній екзаменатор, Університет Еразмуса, Нідерланди
  • проф. Едвард Кус (1994 -1995) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • Джоана Фрайт (1996) – Корпус Миру, США
  • Річард Доннеллі (1996 - 1998) – СЕР, США
  • Алонзо Хадкінс (1996 - 2001; 2006-2012) – США
  • Браен Коен (1996 - 1998)- Корпус Миру, США
  • Айрін Бернс (1997 - 1998) – Корпус Миру, США
  • проф. Денніс Міллер (1997; 1999 – 2000; 2004 - 2005 ) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • д-р. Карлос Альварес (1998 - 1999) – СЕР, Мексика
  • Хуана Фернандес (1998 - 1999) – СЕР, Іспанія
  • Джоді Сімек (1999 - 2001 ) – Корпус Миру, США
  • Тайсон Сміт (1999 - 2001 ) – Корпус Миру, США
  • проф. Ентоні Лаурія (1999 - 2000) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • Патрісія Лаурія (1999 - 2000) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • Карен Макінтош (1999 - 2000) – СЕР, Канада
  • д-р Пітер Єнсен (1999 - 2001) – проект Темпус, Данія
  • Кріс Мікулек (2000) – Корпус Миру, США
  • Камерон Холл (2001) – Корпус Миру, США
  • Джерфі Хартман (2002 - 2004) – Корпус Миру, США
  • проф. Лейд Хітон (2002 - 2003) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • проф. Ванесса фон Струензі (2002 - 2003) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • Ілля Крейс (2003 - 2004) – AIESEC, США
  • проф. Баладжі Венкатачалам (2004 - 2005) – Університет штату Гідерабад, Індія
  • Пол Мучароне (2006 - 2008) – Корпус Миру, США
  • Наталі Штраус (2007 - 2008) – фонд ім. Фулбрайта, США
  • Шарлот Калвер (2009) – BCIT, Канада
  • Рон Кеслер (2009-2012) – BCIT, Канада
  • Рут Ачузім (2009) – Корпус Миру, США
    д-р. Б’ярне Шліхтер (2009 - 2013) – Орхуська Школа Бізнесу, Данія
    Крістіан Чех (2010 - 2013) – University of Applied Sciences (FH) bfi Vienna, Австрія
    Марліз Спрінгорум (2009 - 2011) – INHOLLAND, Нідерланди
  • І. Дж. Н. Дж. ван ден Боогаард (2009 - 2013) – INHOLLAND, Нідерланди
  •  

Дякуємо всім цим дорогим для нас людям!

Починаючи з 2005/2006 навчального року студенти УНФЕМ мають змогу навчатись за програмами обміну у Institute Superior de Commerce International de Dunkerque, Франція та University of Applied Sciences (FH) bfi Vienna Австрія.

Того ж року розпочалася активна співпраця з канадським університетом МакГілл в рамках спільного міжнародного проекту. Результатом даної співпраці стало створення на нашому факультеті консультаційно-тренінгового центру «КЛЕН», http://ternopil.rtccu.org.ua. Розвиток «канадського напрямку» вилився в підписання угоди про співпрацю з Технологічним університетом Британської Колумбії, де наші студенти та слухачі магістерської програми МБА матимуть змогу навчатися (протягом семестру) та стажуватися в рамках короткотермінових бізнес-турів.

Починаючи з 2006-року, Україно-нідерландський факультет економіки та менеджменту запровадив унікальну програму для своїх абітурієнтів-першокурсників – міжнародний літній мовний табір. Абітурієнти, які успішно здали вступні випробування мають можливість, в період літніх канікул, провести незабутній час перед початком навчання зі своїми майбутніми одногрупниками, однокурсниками, а також викладачами. Під час перебування в таборі студенти знайомляться з новим колективом, з новими підходами до навчання, долають мовний бар`єр, постійно спілкуючись з іноземними викладачами та інструкторами, які також перебувають в таборі.

З 2008 року кожного першого тижня лютого студенти УНФЕМ беруть участь у міжнародній грі T-Challenge з маркетингу та менеджменту, яку проводить університет  ІНХолланд, Алкмаар, Нідерланди. Студенти змагаються в командах, утворюють компанію, працюють над стратегічними питаннями її розвитку, розв’язують різноманітні завдання, задачі та проблеми з маркетингу, менеджменту персоналу, фінансів, реклами та ін.

В 2010 році головним інженером Тимошенком Сергієм була створена нова емблема факультету:

В 2011 році була підписана угода з іспанським університетом Foro Europeo.

Міжнародна літня школа Інституту Технологій Британської Колумбії

та Україно-нідерландського факультету економіки та менеджменту ТНЕУ розпочала роботу 17-го липня 2012 року . УНФЕМ ТНЕУ приймав делегацію з канадського інституту-партнера ІТБК (26 студентів, 6 викладачів) з 7-го липня по 27-е липня 2012 року. Крім канадських учасників в літній школі взяли участь 22 студенти ТНЕУ.
Метою проведення міжнародної літньої школи для канадських учасників було вивчення економіки, історії та культури країн західної та східної Європи на території країн даного континенту та розвиток міжкультурних комунікацій. За період навчання в літній школі учасники програми відвідали заняття, які проводилися канадськими та українськими викладачами:
  • Джін Гомель  – історія Європи (ІТБК)
  • Джулі Нолін – міжкультурні комунікації (ІТБК)
  • Світлана Комінко – міжкультурні комунікації (ІТБК)
  • Наталія Батрин - історія та культура України (ТНЕУ)
  • Олена Дейнека – розвиток малого бізнесу в Україні
  • Юрій Дейнека – стратегічний розвиток економіки регіону
Усі заняття, екскурсії та заходи, заплановані для учасників міжнародної літньої школи, проведені успішно. Студенти отримали сертифікати Інституту Технологій Британської Колумбії.

В 2013 році УНФЕМ святкує своє 20-річчя. Факультет пишається, що тут працюють талановиті науковці та креативні викладачі. Низка дисциплін викладаються англійською мовою. Кожного семестру кращі студенти факультету навчаються на англомовних програмах за кордоном, в Нідерландах, Австрії, Франції, Польщі, Канаді. 

До 20-річчя заснування УНФЕМ запроваджено нагородження  відзнакою «Почесний член УНФЕМ»  за найвидатніші заслуги та значний вклад у створення та розбудову факультету.

Першими  у квітні 2013 року цією відзнакою були нагороджені:
 
М-р Алонзо Хадкінс (США), який більше 10-и років викладав на факультеті, працював зі студентами в міжнародному мовному таборі, організував та керував гуртком «Економічних читань», English-Speaking Club, гуртком журналістики, подарував багато книжок нашій бібліотеці.
 
 
Д. е. н., проф. Євген Васильович Савельєв (ТНЕУ), який є одним із авторів ідеї створення факультету, багато років був проректором з міжнародних зв’язків і допомагав у розбудові факультету.
 
 
 
 
Почесним членами нашого факультету також стали:
 
Д-р , проф. Пітер ван дер Гук (Нідерланди), зовнішній екзаменатор УНФЕМ, який співпрацює з нами вже більше 13-и років.
 
 
 
 
 
 
К. пед. н., доцент Лідія Семенівна Курант (США), перший завідувач кафедри ділової комунікації та організаційної  поведінки, автор стратегії мовної підготовки студентів факультету.
 
 
 
 
Д-р Бярне Шліхтер (Данія), візит-професор ТНЕУ, який ініціював та організував роботу кафедрального наукового семінару для аспірантів та молодих викладачів, організовує та координує наукове стажування викладачів в Орхуському університеті (Данія), є співорганізатором щорічної міжнародної наукової конференції УНФЕМ.
 
 
 

М-с Вікторія Крамар (Канада), випускниця УНФЕМ, яка довгий час працювала на факультеті, координувала міжнародну діяльність, роботу зі студентами та зв’язки з випускниками, організовувала та проводила засідання клубу "Що?Де?Коли?" і робила ще тисячу потрібних для факультету, його студентів та викладачів справ.

 

 


Акад. Олександр Андрійович Устенко, ректор університету у 1984- 2000 рр., один із засновників факультету, без участі та активної підтримки якого, цей проект не був би реалізований.

Навігація у документі

Якщо вас цікавить конкретний період історії факультету, виберіть рік зі списку:

 

сертифікат
Університету ім. Еразмуса

 


зовнішній екзаменатор УНФЕМ,
професор,  доктор наук М. Пітер ван дер Гук

Роттердамского Університету ім. Еразмуса,
Нідерланди

 


сертифікат
Університету ім. Еразмуса
(зразок 2010 року
)

 

 

 

Ректор ТНЕУ,
Юрій Сергій Ілліч
(1950-2012)

 

Випускники УНФЕМ на карті світу

Map alumni
©Україно-нідерландський факультет економіки та менеджменту (1993-2013).