Структура
Читальний зал УНФЕМ
Контактна інформація:
Адреса: Україна, 46000
м. Тернопіль
бульвар Шевченка, 9,
корпус ТНЕУ №10, каб. 41-42.
Телефони:
Возьний Казимир Зіновійович, директор бібліотеки, кандидат економічних наук
Бібліотека Тернопільського національного економічного університету започаткована у1967 році, як інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ навчального закладу. Вона здійснює інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів, професорсько-викладацького складу та працівників структурних підрозділів ТНЕУ. Фонд – універсальний. До складу входять навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, інформаційно-бібліографічні видання українською, російською та іноземними мовами (на традиційних та електронних носіях інформації).
Місія Бібліотеки полягає у накопиченні, створенні, збереженні й організації власних та світових інформаційних ресурсів, що відповідають вимогам навчального процесу і науково-дослідної роботи в Університеті, здійсненню навчального та наукового процесів Університету відповідно до європейських освітніх стандартів, шляхом якісного та оперативного доступу до інформаційного простору як локальних, так і віддалених користувачів.
Головне завдання нашої бібліотеки – служити інтересам Його Величності Читачу!
Структурним підрозділом бібілотеки ТНЕУ є читальний зал УНФЕМ, який розпочав свою роботу на Україно-Нідерландському факультеті економіки та менеджменту у 2002 році.
Сьогодні фонд читального залу являє собою зібрання документів на різних носіях інформації: книги, журнали, мікрофільми, CD і нараховує 7181 примірник документів. Це оригінальні зарубіжні видання, книги з економіки, маркетингу, менеджменту; довідкова, учбова, художня література англійською, українською, російською мовами.
Періодичні видання є джерелом оперативної різногалузевої інформації.
Щорічно відділ отримує понад 2390 примірників газет і журналів з різних напрямів та актуальних тематик. До послуг читачів безкоштовне ксерокопіювання документів.
Нові можливості в задоволенні потреб користувачів відкриває вільний доступ до мережі Internet. В читальному залі створено два автоматизованих робочих місця, де читачі мають можливість користуватися web – сайтом бібліотеки (
http://library.tneu.edu.ua ). Тут Ви маєте можливість самостійно або з допомогою бібліотекаря здійснити пошук необхідної літератури, переглянути фонди електронної бібліотеки, яка містить повнотекстові бази даних навчальної та наукової літератури, методичні посібники та іншу корисну інформацію.
Вимоги сьогодення спонукають впроваджувати в роботу бібліотеки інноваційні проекти. Наприклад, на веб-сайті працює “ Віртуальна довідкова служба” - онлайнова служба, що виконує разові запити віртуальних користувачів, пов’язані з пошуком різного спектру інформації, “Віртуальна виставка”, зведений каталог періодичних видань всіх структурних підрозділів бібліотеки, відкрито вільний доступ до електронного ресурсу
Global Market Information Database (GMID Passport) компании
Euromonitor International, ELibUkr – електронної бібліотеки Українита, тестові доступи до інших світових ресурсів інформації. Бібліотека. використовує у роботі програмне забезпечення УФД/Бібліотека, яке дає можливість в
ідбору та перегляду інформації електронного каталогу, а саме:
- Перегляд електронних копій документів в разі їх наявності.
Електронний каталог є одним із головних інформаційних ресурсів бібліотеки і складовою частиною віртуального обслуговування , так як дозволяє користувачам комфортно і оперативно отримувати максимально повну інформацію про документи традиційного (паперового) фонду і матеріалів в електронному вигляді.
За роки своєї діяльності бібліотека економічного університету завжди знаходиться у постійному розвитку, пошуку нових ідей і новацій, активно працює над створенням ефективного і комфортного сервісу у пошуку та отриманні інформації, а використання комп`ютерів, локальних мереж і новітнього програмного забезпечення в кінцевому результаті підвищує якість і ефективність роботи бібліотекарів та читачів.
В кожному студентові закладено лідерський потенціал, задатки яскравої особистості. Щоб реалізувати свої можливості , молодій людині потрібно оволодіти певними знаннями. І тут на допомогу їм приходять два висококваліфіковані фахівці бібліотечної справи : Мокрій Галина Михайлівна – завідувач сектору бібліотеки і Худобей Наталя Володимирівна – бібліотекар 2 категорії. Вони допомагають у підборі літератури для написання курсових робіт, рефератів, привчаючи читачів користуватися каталогами бібліотеки, стараються постійно покращувати якість обслуговування читачів.